Ceny mědi v pondělí klesly, protože sentimentu před klíčovými údaji z výrobního sektoru v zemi převládaly obavy z výhledu poptávky v nejvyšší spotřebitelské Číně, zatímco měkčí dolar poskytl určitou podporu.
Ceny mědi v pondělí klesly, protože sentimentu před klíčovými údaji z výrobního sektoru v zemi převládaly obavy z výhledu poptávky v nejvyšší spotřebitelské Číně, zatímco měkčí dolar poskytl určitou podporu. Referenční měď na London Metal Exchange klesla o 0,1 % na 9 257 USD za tunu v oficiálních kruzích.
Začátkem tohoto měsíce dosáhl sedmiměsíčního maxima, když se spekulanti hromadili poté, co Čína zrušila svá omezení COVID.
"Produkce zboží obsahujícího kov/měď v Číně, jako jsou auta a pračky, loni výrazně vzrostla. Letos se nemusí vyrábět, i když se zákazníci vrátí," řekl analytik Julius Baer Carsten Menke.
Ani Menke neočekává žádné zvýšení poptávky po kovech ze strany sektoru nemovitostí. "Populace Číny se zmenšuje, poptávka po nemovitostech strukturálně klesá, proč by vláda využívala nemovitosti ke stimulaci růstu."
Vodítka k vyhlídkám poptávky pocházejí z průzkumů nákupních manažerů v čínském výrobním sektoru tento týden.
Nižší americká měna zlevňuje kovy v dolarových cenách pro držitele jiných měn, což by mohlo zvýšit poptávku.
Budoucí směřování úrokových a měnových sazeb by mohlo být určeno zprávami o příjmech společností Apple, Alphabet a Amazon a zasedáním Federálního rezervního systému tento týden.
Technická podpora pro měď se pohybuje kolem 9 025 USD, kde se setkávají Fibonacciho retracementová úroveň a 21denní klouzavý průměr.
Mezitím se trh se zinkem soustředí na zmenšující se zásoby ve skladech schválených LME